2008-12-18, 23:15
Nojlaget
Ursprungligen postat av el.zakke
Ja, vad kan jag saga, i mangas ogon ar det ren idioti, Men jag resonerade sahar att jag var bara 24 nar jag akte, och aven om jag skulle vara borta 3-4 ar och aka till sverige igen, utan ett skit. sa har jag fortfarande en massa ar pa mig att bygga upp allt igen. ekonomiskt da allsa. Men aven om mina vanner i sverige ar rikare an mig med bil osv, har jag fler minnen och rikare i erfarenheter.

ungefar sadar tankte jag =)


Du gör helt rätt mannen! Har själv bott utomlands rätt mycket och jag har upplevt så många saker som de som stannade hemma aldrig ens kommer i närheten av. Alla spännande platser, alla intressanta, trevliga och roliga människor. Alla fester. Och så allt braj förstås

Dock så går jag just nu i funderingar på att flytta hem till Sverige igen. Beror lite på hur det löser sig med jobb och grejer. Men jag är "bara" 25, så kanske ger jag hanka-sig-fram-livet ett eller två år till. Jävla synd att det skulle bli ekonomisk kris bara. Svårare att hitta jobb idag än det har varit de senaste 5 åren.

Hur går det för dig zakke? klarar du dig ekonomiskt?