Ursprungligen postat av BrainDisorder
Det mest deprimerande jag besökt var nog Tallinn. Grått, tråkigt och allmänt kyligt och kallt.
Men eftersom mina resvyer sträcker sig till Cypern > Spanien > Thailand > Danmark och Tallinn. Inte så svårt att lista ut vilket som är sämst. Det var dock väldigt mycket billigare där än i andra länder. Thailand undantaget.
Dock så var det, precis som många andra här i tråden, fruktansvärt hemskt att komma till Arlanda efter att ha varit i Thailand. Shortsen och skjortan dög inte längre, och det regnade snöslask.

Hade varit bättre med en service där man får välja mellan att skjuta sig själv i huvudet eller att återvända ut i det helvetessämsta väderlandet Sverige. Tror dom skulle tjäna en hacka på det.
Du !
Jag har jobbat i Stavanger , det är 17 grader och regn på sommaren och 5 grader och regn på vintern ( Atlanten utanför är 14 grader året om ) ... det är liksom inte varmt i luften som i GBG ..
Att landa i GBG känns som att komma till typ Paris.
Och så är det lite snö på vintern ... ibland,
Annars är Havanna det mest deprimerande ... rösta aldrig på ett kommunistparti !