2010-03-16, 22:00
Ursprungligen postat av returned
Detta har tagits upp många gånger men blir lika fascinerad varje gång man startar, Att ett så enormt flygplan som de har ner till Thailand ens kan accelerera såpass snabbt att man trycks mot sätet, helt otrolig.

Sedan till Ksv = det var inte du som flög ner mot Thailand den 9 feb? har på nåt sätt fått för mig att du jobbar på ett charterbolag. Hoppas kan man ju

Om jag inte minns fel så jobar ksv på ryan så då kan han inte flugit dit. Finns någon post x antal sidor bak i tråden där jag har för mig att han säger det (kan leta lite och göra en edit om jag hittar den).

EDIT:
Så var det visst inte, "pilot" jobbar på Ryan, ksv flyger B767 så då är det inte ryan och du kan ha rätt. Det är enkelt bara att vänta på ksv som får svara då tror jag