Ursprungligen postat av WhamBam
Undrar hur mycket hållhakar han har på folk ? Hoppas någon visar honom hur det känns att bli utsatt för övergrepp i ett annat land när han är i Pattaya. Han borde ha fiender även där.
Internetproblemet består av flera delar. Dels dålig kapacitet och dels dessa ständiga brownouts. Undrar om det är stabilare på nätterna när alla andra sover och det är lägre belastning ? Man kan ju lika gärna jobba då o sova på dan eftersom kunderna för det mesta ligger i en annan tidszon.
När det gäller strömavbrotten så kan man ju ha ett reservkragg så det är inte så svårt att lösa faktiskt.
Man kan köpa från försvarets överskott här o skeppa ner. Räcker att driva en hel by i Fil :-)
Drommen ar ju att traffa en sadan som han(eller annan flappe snut )pa semester i sverige! Da skulle aset fa aka bagage lucka ratt ut i Liljanskogen!!
Saker du tjanar mest pengar pa
Shabu kokning
Trafficing
cigarett smuggling
Natapotek med steorider
Nu ar ju tyvarr alla dom alternativen olagliga aven i Flappeland! Visserligen tycker jag att ciggen och steoriderna ligger i grazonen! Du gar en limpa akta cigg for samma pris som ett paket hemma!Fantisera om vad du tjanar pa en 40 fots container!!
Men internet ar det absolut basta alternativet, hitta en billig produkt i typ Kina och salja dyrt hemma