Ursprungligen postat av Chandler Bing
Det finns tre saker som jag är så trött på hos personer, det är dom som precis fått barn, gjort lumpen eller varit i USA. Dom gör inget annat än babblar om deras upplevelser, det djävliga är att jag har gått och blivit likadan


Det kan jag verkligen relatera till. Kompisar som är över 30 år och så fort de får i sig lite alkohol så börjar de tala om något gammalt befäl under deras lumpentid.
Precis som du nämner så är det svårt att säga vad som är magiskt med Vegas. Det som jag tycker kommer närmast är pulsen. Du kan äta trerätters middag på natten, häftiga klubbar, kolla in folk som sitter med sin fanny pack och en budweiser klockan 7 på morgonen och spelar bort sitt hus. Man ser så många originella människor också.