2010-12-21, 13:20
faffner
Ursprungligen postat av r2d2
Sen har du en stor andel ärliga och vänliga människor. Det gäller bara att solla fram dem, och det blir svårt eftersom man i regel går med alla taggar ut mot okända människor i början, och då blir i sin tur dom aviga.


Ja fy faan det är jobbigt. Men det jobbigaste är svansen som följer med de ärliga, de som bara väntar på ett tillfälle att blåsa en, och oftast är de släkt eller vänner till den ärliga.

Tjejen är stenhård och de vågar inget när hon är här men när hon är borta några dagar kommer försöken omedelbart. Jag har skinn på näsan nu och de åker ut med huvudet före vid första försöket.

3 av tjejens vänner sedan lång tid har jag klippt av relationen till efter deras försök och deras ungar som tjejen är gudmor till får inga julklappar i år och det är enligt tjejen ungefär lika med en krigsförklaring.