2011-04-24, 23:34
makster
Tjenare!
Jag är 19 år och ganska nyss gick jag ut gymnasiet. Just nu arbetar jag fram till slutet av augusti och istället för att åka till asien(som alla andra i min ålder verkar göra) vill jag resa runt i Europa.

Jag har ett litet dilemma dock: Eftersom jag inte slutar arbeta från och med slutet av augusti missar jag ju hela sommaren. Och jag vill inte komma stiga av planet känna att det kallt och stendött pga att säsongen är över. Jag är mycket väl medveten om att värmer håller i sig mycket längre än i Sverige på många ställen, men om jag stannar i några månader kommer temperaturen att gå ner.

Jag vill därför ha tips om ställen i Europa där värmen håller i sig såpas långt in på året som möjligt och där det fortfarande händer saker efter de klassiska sommarmånaderna juni-aug.

Ha det bra,
makster