2011-07-18, 21:40
baruba
Ursprungligen postat av Fulgrogg
Jag, som Liverpool fan (:O) har bara varit i Cheshire i Manchester, och där kunde jag utan problem stövla in med min liverpooltröja, täckt av min skinnrock. (Det var för ett par år sedan, ok? )

Så av min minimala puberfarenhet så kommer du trivas som fisken i vattnet.

Jag har tyvärr bara 1% erfarenhet av livet i manchester (haha, jag vågade knappt gå ut ) så jag kan bara berätta om min erfarenhet.

Men om jag, iklädd liverpooltröja, fortfarande värderar min resa till manchester som min bästa resa någonsin så kommer du älska din tid där.

You'll never walk alone in manchester?


Grejen är ju att det finns så oerhört många pubar/barer/klubbar att kolla in och man hinner inte med hur mkt som helst på en helg, tyvärr. Senast jag var där så stannade jag till på alldeles för få ställen så man hann inte upptäcka mkt av Manchesters kvälls/nattliv. O andra sidan om man hittar ett schysst ställe så behöver man ju inte ha panik att leta upp nåt annat. I jakten på det bättre kanske man bara hittar nåt sämre... Skulle ju vara kanon om man kunde hitta sig en bra Pubcrawl på fredagen.

Tror nog jag undviker att gå runt med min tröja på stan, trots att det är en United-tröja
Får nog räcka med att ha den på under matchen.