Ursprungligen postat av Scorsese
Tja!
Har en fråga angående Rhodos då jag var i Alanya förra sommaren.
Jag gillade Alanya till viss del, största pluset var att det inte alls var mycket britter där och att utbudet av klubbar och barer var oändligt i princip.
Stränderna var rätt kassa i själva Alanya dock, hur ser det ut i Rhodos?
Jag har hört lite om att Rhodos inte ska ha en chans emot tex Alanyas nattliv. Dvs att det är mycket mindre (i antal) klubbar/barer. Stämmer det? I förhållande till varandra, är det mycket fler klubbar i Alanya?
Mycket britter? Hamnar jag i samma ställe som mycket britter så resulterar det förmodligen i blodbad. Sen om det är jag som ligger i pölen eller inte återstår att se. Avskyr dräggiga britter som tror att de är i sin lilla inavlade by utanför Norwich på fotbollsmatch

Jag bodde på ett hotell i Ixia och det fanns en hyfast lång strand, dock var det en stenstrand men vattnet hade sandbotten