Ursprungligen postat av viktor.hockey.96
Vetefan, Stanstedt är en stor flygplats men inte nämnvärt med folk där... öh, men i Cambridge ska du i alla fall besöka Jamie Olivers. Godaste maten jag någonsin käkat. Säger kanske inte mycket, men den var jävligt god enligt mig iaf
Edit: Man kan även styra upp lite "pounting" i Cambridge. Det är alltså en kanot som man glider runt med, och ser de gamla "slotten" som nu fungerar som universitet osv. Det är ju dock lite fel årstid för detta nu, kanske.
Fast nu var det inte Stansted som avseddes utan flygplatsen i Cambridge. Sen vet jag inte om Jamie Olivers är så bra tips när TS frågar om råd när man är fattig
Kollade på hostels i Cambridge och hittade detta, delat rum (könsindelat) för 150kr eller private room för 220kr för en natt.
http://www.hostelbookers.com/hostels/england/cambridge/1288/