Ursprungligen postat av swedroy
Japp på nästa Jul middag ute i BF-homes, Paranague. Kom det in en MC-delivery kille och skulle lämna ett telegram til Gary, och han satt till bords, med flickvän, kompisar och med en massa kidz sprang omkring och lekte. Och när Gary skrev på talongen, tog MC-killen upp en pistol och sköt han i huvet. Sen gick han lungt ut och drog iväg med MCŽn. Bodde själv där ute i BF-homes då.
Har en massa kort från den tiden i Ermita nere i källaren, undrar om man ska kolla upp dom, och få lite Flashbacks från Ermita och Gristorget.
Jag kollade på mina fotoalbums,hittade ett kort på Gary med ett glas champange i handen taget på nyårsafton o några kort från ett ställe,som hette Raymond fastfood där vi spelade biljard.Man kan se ett röd neonskylt med text Riviera bakom.