Ursprungligen postat av takeitchill
Hur kan det vara så billigt ? 2Liter vätska köper man säg för 10kr sen 30kr per måltid = 100kr/dag. Hur lugnt som helst. Själv spenderar jag mer pengar på mat i Kina än i Sverige. Här i Sverige äter jag väl för 1000-1500kr/månaden medan i Kina ligger jag på 3000kr/månaden men det beror på att jag väljer att äta ute på bra ställen ofta och leva lite.
Sant. Säger vi att även jag kommer ligga på 3000 så har jag 3000 kvar för aktiviteter och alkohol. Borde gå utan att oroa sig för mycket.