2012-03-18, 23:21
StoffeSvensson
Ursprungligen postat av möbelklister
Att tvätta kostar ca 0,70 dollar per kilo men då ingår inte strykning.



Om man har råd kan man ju unna sig ännu bättre kvalitet om det är billigare. Påstår du på allvar att höga priser är något som man ska sätta på plussidan när man jämför resmål?



Jag kan tänka mig allt möjligt, men det är inte 1985 längre. Majoriteten åker inte till Thailand för att träffa horor eller för att få sex "gratis" och sedan skryta om det. Med annat som lockar menade jag kultur, natur, berg, öar, dykning, vandring, mat & dryck, foto, uteliv, kampsport, etc.


Tycker att USA är en mycket bättre upplevelse oavsett. Men tycker du att Thailand är bättre så är det bara att gratulera.

I USA har jag inte sett ett enda gatuluder, aldrig blivit antastad av någon försäljare. Har heller aldrig blivit magsjuk men i Thailand fick vi turas om att spy på dass. Detta är störningsmoment som jag gärna slipper.

Brudarna är mycket snyggar i USA, för mycket silicon men annars något av de trevligaste och sexigaste jag upplevt.