Ursprungligen postat av FantaNaranja
Det komiska är att det är miljönerer som inte filmstjärnor som bor bakmm höga buskar och grindar men inte filmstjärnor som adam sandler tex han bor på caspri drive 1422 i goldie hawn och kurt russels gamla hus de bor numera i nummer 1417 mittemot så ska ni på star home tour åk hit istället för här ser man husen det gör man ej i bel air
http://maps.google.se/maps?q=1417+Capri+Drive,+Los+Angeles,+CA,+United+S...
Tänk om du skulle ta och resa till Los Angeles någon gång så skulle du lära dig att det går alldeles utmärkt att se många kändisars hus även på bussturerna runt kändishusen. Vissa har skit ivägen men många ser man helt utmärkt bra och det räcker med att se grindarna till huset där Michael Jackson dog för att förstå att det var där han dog (i alla fall när jag var där senast med alla blommor som satt fast i grinden).
Skulle snarare rekommendera arrangerade turer då chaffisarna verkligen vet vart dom ska åka till skillnad mot om man själv cruisar runt eller åker med några oseriösa. Har sett saker som den vanlige resenären aldrig kommer att se i L A och det endast tack vare bra chaffisar på seriösa bussbolag.