Ursprungligen postat av Bugatti123
Jag har bott rakt över gatan från Marie, såg ut att vara ett trevligt hotell. Jag kommer inte ihåg exakt hur långt det är till bargatan från Marie men vad jag kommer ihåg var det inte direkt långt. Frukosten varierar lite på olika hotell har för mig att de kan variera mellan 07.00 - 10.00.
Maten varierar väldigt mycket, jag t.ex. älskar deras snabbmat Pita Gyros som med en dricka kostar 4 euro. Annars så kanske du får räkna med 10-20 euro per middag (varierar väldigt mycket beroende på vart du äter)
Jag personligen gillar att man kan gå runt och äta på olika ställen (fast nu efter några gånger på ön så har man hittat sina favoritställen) men detta är ju bara personligt, gillar du att ha det upplagt så kör på det !
Hoppas ni får en trevlig resa!