Ursprungligen postat av postkran
Du kanske ska nämna att du talar endast för dig själv också?
Det luktar inte svett och urin överallt, dock kan det lukta ganska illa i slummen pga brist på avloppssystem.
Det är inte endlösa folkmassor överallt, beror ju helt på vart i landet du befinner dig.
konstant diarre är ju inte någon garanti, har du otur,inte sköter hygienen och endast äter gatumat så visst kan det hända.
Dock kommer magen inte vara som i Sverige, vilket är ganska självklart, men det finns det immodium för som funkar ypperligt men du verkar inte riktigt upptäckt att det finns medicin som löser sådant.
Att inte magen och röven funkar som vanligt när man man byter diet och bakterieflora är väl varken konstigt eller någon anledning att medicinera?
Se till att ha dasspapper tillgängligt och ta med anti-ränneskita-piller för nödlägen och slappna av. Om du skiter en gång/dygn hemma så kanske du skiter 1,5-2 gånger/dygn där, fast lite mindre och lite annorlunda.
Dra i dig en holk så tänker du inte på det sedan.
(den halva skiten ska ju inte tolkas bokstavligt)