2012-12-02, 21:15
Gregas
Ursprungligen postat av Shep
Svårt att googla eller?


I och med att det är majoriteten här i tråden är svenskar likt mig själv och har en personlig erfarenhet utav staden så är det väll inte överdrivet konstigt att jag kollar här i stället för att läsa vad Josh från Denver har för erfarenheter?
Om jag ödslar för mycket din dyrbara tid med mina korkade frågor så behöver du absolut inte se det som en nödvändighet att svara.

Ursprungligen postat av Kongruensbojd
Tja, du får väl ett trekvarts kilo kobebiff kanske. Vad menar du egentligen?



Dåligt utryckt utav mig, men jag tänkte på ett ungefär vad det kostar att leva i Tokyo. Som jag har förstått det är det en ganska dyr stad men i och med att jag är van vid Oslos priser så kan ju det vara relativt. Ungefär hur dyrt det är att äta en middag på en resturang, vad det kostar med en öl eller något vin till maten, vad kostar ett paket cigaretter. Bara för att få en generell översikt.