Ursprungligen postat av postkran
Jag reser inte runt/jobbar for att ta droger. Jag reser runt for att det utvecklar bade mig sjalv och min syn pa varlden samt att jag alskar frammande kulturer och speciellt kulturen/folket i Kambodja.
Dock sa gillar jag att unna mig ibland, och om jag unnar mig en spliff eller en Yaba och du unnar dig en ett glas Etanol ar totalt ar totalt ointressant och att det var allt du hade att tillfora en trad om resande i kambodja(och ALLT resande innebar) sager mig att du gillar att satta dig sjalv pa en piedestal och se ner pa dom som du anser "reser pa fel satt"
Det sistnamda med " inte for oss vanliga globetrotters" tanker jag inte ens lagga en kommentar pa da det ar en fullstandig skrattretande och forsok till harskarteknik(det vet du nog sjalv om).
Kram
Ja vad ska jag säga, jag sätter mig gärna på en pidestal när det kommer till drogliberala lodare. Jobba du på med dig själv och din syn på världen, den kommer säkert att bli jätte bra med ett par spliff och yaba i kroppen. Men faktum kvarstår att det finns andra delar av flashback där du sannolikt kan hitta likasinnade, vem vet en vacker dag kanske du kan få en egen tråd på flashback om drogresor.
Varför skriver du att du inte ska kommentera härskarteknik, men sedan gör du det iallafall?
Stay off the drugs dude, du vet ju inte vad du själv skriver.