Ursprungligen postat av Devorax
Tjena. Jag och några polare hade tänkt sticka till alanya i år (juli). Vi tänkte mest sticka dit för att ha kul och att supa. Vi är 2 vuxna och 3 undomar (19,18 och 3 som är 17 år). Har några frågor, vill kolla leg för att köpa sprit på klubbarna "Robin hood" och "Havannah"?, vad kostar en taxi per km? (bor 2,7 km från klubbarna), och vad är valutan i landet?
Tack på förhand.

Var där förra året (4 18-åringar och 2 17-åringar) och inte en enda gång så frågade någon efter leg, såg även någon inne på nån klubb som var runt 12-13 år så oroa er inte!
Angående taxi så kommer ni troligtvis bli erbjudna att åka med bussar till klubbarna på kvällarna (om ni har ett bra all inclusive hotel och sitter nere i baren) och hem gick vi eftersom det var så skönt ute även på kvällarna (vi hade ca 3 km till stan från hotellet)