Ursprungligen postat av Abolish
Det är inte Attica du tänker på eller? Rätt populär klubb i så fall med blandat klientel som du säger. När jag bodde i Singapore gick den halvt under smeknamnet "Sluttica" pga de singaporianska tjejerna där som var ute efter vita män.
Zouk har väl sina Mambo Jumbo nights på onsdagar vilka är väldigt populära. Eller nu läser jag att de verkar ha lagt ner dem... Ska bli kul med en Zouk-recension dock och se hur stället är nu för tiden!
Helt riktigt, Sir! Attica var namnet på klubben. Sluttica vet-i-fan, jag och brorsan dansade mest själva (och då ser vi ut som sexgudar i jämförelse med SEA-grabbarna...) men det är det jag gör hemma också så det kanske inte är så accurate information för den som letar lättfotade asiatiskor

Vilket år var det du bodde här?
Det är idag (onsdag) vi ska ut och det är Ladies Night, och är väl ganska spänd på hur det kommer bli - har faktiskt ganska höga förhoppningar på Zouk efter att jag kikat på lite andra forum.
Som sagt, checka tåden om 24 timmar eller något så kan du läsa en recension.
Har du annars några andra tips på vad två grabbar i 20-25 års åldern bör spana in?
Sen har jag en mer generell fråga som jag undrat, hur är det med droger och så här i Singapore? Kan förstå om amfetamin och cannabis inte existerar i så hög utsträckning, men hur är det med "lyxdroger"? Jag inbillar mig att det dras en del koks i slutna cirklar av högt uppsatta tjänstemän och rika singaporeaner? Är jag helt fel ute med tanke på hur strängt det är, eller existerar det en "undre värld" med gambling & droger även i Singapore?