2014-01-11, 18:49
3dskrivaren
Ursprungligen postat av TexasSwede
Jag har varit på Animal Kingdom på kvällen, helt värdelöst, man ser ingenting. Visst, det regnade också den kvällen, men i alla fall.
Att du kommer hinna med tre parker på en dag kan du nog glömma (tror bara väntetiden till Soaring är ett par timmar under normalsäsong, så att klara Epcot på 2 timmar är knappast troligt.
men om du vill bränna pengar för inträde till tre parker på en dag så får du väl göra det om du vill...

Jag gillar inte ens djur. Vill bara åka kali river adventure i den parken!! Sen är det inte alls lika mycket folk i februari har jag hört. Ska bara på magic kingdom. Hollywood studios har bara en icke töntig attraktion och det är tower och terror och den vågar jag inte ens åka!! är inte intresserad av bilstunt show eller hur man gör tecknad film! Vi ska bara besöka Island of adventure och magic kingdom samt aucatica och wet n wild. vad min kusin sen som är 15 vill besöka är hans ensak. han kanske vill på universal studios. men det vill ej jag men då får han gå där med sin morsa ensam... typ en rolig sak och det är twister där man får uppleva en storm. restern intresserar mig inte. nej verkligen inte. transformers och terminator är killfilmer och likaså men in black. hatar allt med rymden dels. har inte sett nån av filmerna heller där förutom jurassic park. och det är den ända riden tillsammans med den som liknar kållerado och den som liknar flumride sm jag ska åka på island of adventure plus hippogriffen. så alltså 4 rider. betala 700 kr för det är ganska dyrt.