2014-03-07, 14:58
Boomshiggabang
Ursprungligen postat av Victorericson
Boomshiggabang du verkar ha koll på Rhodos. Vilka hotell är det som gäller för ett gäng killar runt 20-23? Sträng personal som delar ut varningar efter 22 vill jag helst slippa! Gärna gångavstånd till så mycket som möjligt.


Manousos, Europa, Alexia och Venus är väl de hotell jag först tänker på, alla med bargatan precis runt hörnet.
Dock är vakten på Europa ett helvete, andas ni för högt när han går förbi på natten så kommer ni åka på en utskällning utan dess like.

Det fina med Rhodos är att sålänge man bor inne i stan så har man i stort sätt gångavstånd till allt. Staden är inte speciellt stor, så det mesta ligger nära. Men ovan nämnda hotell är bra om man vill bo i allra centralaste delarna av party-Rhodos.
Bor man på Alexia eller Manousos så har man utsikt över bargatan om man bor på "rätt" sida av hotellet, så det är väldigt nära.