2014-04-21, 20:09
Pershagen76
Ursprungligen postat av Rektangel
Jag är medveten om att det inte är särskilt svårt att träffa thailändskor eller västerländska kvinnliga turister om man har intresse för dem och det är ofta en definitionsfråga om vad som är prostitution eller inte.

Det är som du mycket riktigt påpekar inte ovanligt att även universitetsutbildade kvinnor med egen karriär ibland prostituerar sig om det är en man hon fattat tycke för. Och då menar jag inte att de träffats på gatan utan under mer civiliserade former och att dessa slags tillfälliga relationer inte har den stigma som de har i väst. Jag känner till fall där kvinnor som jobbar som revisorer i BKK åker ut till västerländska män i Pattaya för att "ta hand om dem" när de båda känner sig lite ensamma. Naturligvis bidrar de ändå med en slant eller nån gåva till damen.

Inte underligt att det finns korruption där. Vet du vad en polis tjänar där?


Bidra med en slan till damen? Varfor da? Detta var IOF manga ar sedan men jag fick ut ungefar 35 ksek i manaden och hade boende betalt pa Shangri-La i Bangkok och kunde anda inte spendera lika mycket som dom damerna, och mycket riktigt sa var det vissa i ganget som hade drivers.

Men men det va en grymt kul tid, spenderade manga kvallar pa Santika club (Som tyvarr bran ned) och diverse sky bars.

- En man betalar inte for sex.