2014-11-22, 09:18
DiscopussyHunter
Ursprungligen postat av Tajger66
Låter kul att du ska till Phils, åker själv om ungefär en vecka Arrival 1 dec kl 04.50 Manila. Heter inte flygplatsen lika som presidenten i Manila??

Jag betalade $336 Bkk-Mnl så det var ganska lika, kunde kommit undan billigare om jag vetat att jag inte behövt betala för sittplats sen la jag till mat och extra bagage. Vilket datum åker du?


nej jag skrev fel, $367 landade min nota på T&R Siem Reap <--> Manila.
Utan både mat, sittplats och försäkring, endast 15 k.g. bagage, men det tar jag, tror det kommer vara värt pengarna. Många som vart där som snackar om att tjejerna är jäkligt förtjusta i västerländska män, en annan är ju fortfarande ungtupp

Jag blir med största sannolikhet kvar på ön som Manila ligger på, vågar dock inte ge mig in i Manila och trassla, blir orolig bara jag kommer till Stockholm
Söker någon trevlig mindre stad vid kusten med någorlunda stränder.. håller på o kikar på lite reseguider.
Är det lugnt vid Immigration även om man inte har bokat boende i förväg?

Stämmer det att det är svårare att hitta budget-rum på PhilŽs än vad det är i Thailand och Kambodja?
Tänk GuestHouse och liknande.