2015-01-15, 14:51
takeitchill
Ursprungligen postat av Leke
Kinaforumet har blivit ett forum där allt möjligt om Kina diskuteras, även sådant som inte specifikt rör resande. Titta bara på några av trådarna som ligger högst upp nu: "Snus till Kina", "Knasiga jobb i Kina", "Typiskt kinesiskt: trycka på knappen för att stänga hissdörrarna", jag skulle inte säga att dessa heller är direkt reserelaterade.

Om Mod tycker att någon tråd inte hör hemma här får de väl flytta den. Jag anser dock att det bara är positivt att ha Kinatrådarna samlade, det är här kompetensen och intresset finns.


Håller med, tycker det är dumt av modarna att flytta trådarna som handlar specifik om Kina som skapas här till andra forum för då försvinner aktiviteten och de som kan svara och diskutera trådarna direkt.