Ursprungligen postat av Motobike
Du verkar ha misstolkat min text på ett par punkter.
1. Visst finns det tjejer som inte är så hemskt konservativa men att vartenda användare här bara har träffat såna känns inte särskilt troligt.
2. Det jag menar med att fler borde gå till hororna är att de som tvunget ska ligga runt även om tjejerna de inte har tillgång till är lika oseriösa väl borde betala för sig istället. Bättre att gå till hororna än låtsas att man är intresserad av någonting mer bara för att få sex. Men många håller såklart inte med.
Bäst är självfallet annars en tjej som inte är konservativ.
3. Visst var hon lite udda tjejen från Xi'an men tråden handlar ju om just möten med udda kinestjejer. Något folk inte verkar skriva särskilt mycket om numera. Verkar ha förvandlats till en allmän tråd om dejting i Kina, smaktrender i Kina osv. Skulle gärna läsa mer om just udda kinestjejer isåfall. Har själv ett par historier på lager, varav vissa är betydligt konstigare än den om tjejen i Xi'an och inte på det bra sättet då, nej fy fan, vissa var riktigt konstiga. Om någon vill läsa får han posta en egen konstig historia först.
Unga idag skulle jag inte kalla konservativa, det knullas ju som fan i Kina och folk är otrogna i en stor uttsträckning också och inte bara bland unga.
Och om personen i fråga nu är väldigt konservativ kommer hon garanterat inte dejta en utlänning.
Däremot finns det en större press i Kina att gifta sig men det är inte samma sak som att de är konservativa när det kommer till att ha sex.
Du har varit några veckor på resa i Kina och kan uttala dig om sådanna saker och göra generalliseringar med en grund på att du mötte EN tjej som var konservativ.