Tänkte dra ner till Mexico över jul och nyår och hälsa på några kompisar som ska börja plugga i Guadalajara.
Jag drar ner med några polare och vi ska möta upp våra kompisar men vi har inte riktigt bestämt oss för vart vi ska spendera tiden tänkte åka ner nånstans 17-20 dec och hem 8-10 dec.
Jag har inget att resa runt lite bara det inte är för dyrt att förflytta sig.
Vi vill nog större delen bada/sola och festa men skulle vara kul att uppleva några dagar i en storstad Kanske avsluta i Mexico City om man flyger bäst där ifrån(?)
Vilken ort är bäst om du vill sola/bad och festa en del?
Vilken stad är coolast om du vill bo några nätter i en storstad och festa lite Mexico City eller Guadalajara eller annan?
Har inget emot att se lite av det riktiga Mexico inte allt för turistigt gärna, sen om det inte är för krångligt se lite tempel, kanske fiska, dra ut i djungel någon dag och lite roligare saker.
Bästa ställe för sådana typ av aktiviteter(?)
Hur flyger man billigast dit? Är lite små flexibel med datumen så finns det någon bra sida som har en lågpriskalender?
Mycket frågor på en gång hoppas någon kan besvara någon av dem iaf!