2015-11-21, 15:43
Ursprungligen postat av Soulwell
Hej, ska åka till Dubai med min familj om två veckor.

Vi letar efter ett billigt trestjärnig hotell, som ligger relativt nära "centralen". Det ska finnas gott om faciliteter, såsom buffé frukost, 24/7 service, och är någorlunda familjanpassad. Eventuellt om det finns pool, spa eller något dylikt, så är det plus poäng. Är redo att betala några slant extra för det.


Du vill ha ett BILLIGT TREstjärnigt hotell, som samtidigt ska gott om faciliteter som ska inkludera pool/spa samt 24/7 service, och du är villig att betala en extra slant?

Du får nog bestämma dig för det ena eller det andra om du ska kunna få ordentlig hjälp. Billigt/dyrt är dessutom jävligt subjektivt, så återkom gärna med en max-summa för hela familjen, antal rum ni vill ha totalt samt förklara vad centralen är för något.

Glöm inte heller bort att ett trestjärnigt hotell i Dubai ofta inte ger samma som det gör i andra länder.