Jag och min bättre hälft åker till New York över jul och nyår. Det skall bli trevligt. Vi skall fira jul och det nya året i goda vänners lag. De fyra gånger jag varit över tidigare har jag alltid besökt Outleten ni pratar om. Det är ett bra ställe att strosa runt på och handla billiga kläder. Jag köpte lite golfkläder och skor sist jag var där. Helt klart en värd resa, som någon sa så är det en ganska trevlig bussresa dit med eller utan wifi.
Hade jag däremot inte varit där, i NY, "så länge" så hade jag inte tagit resan dit, så jävla mycket billigare är det inte och dessutom så offrar man typ en hel dag på att spara i slutändan kanske 50$.
Den här gången tänkte vi hyra en bil och åka till Windham och åka skidor över dagen. Jag är lite osäker på hurvida backarna är något att hänga i granen men det blir nog ett skönt avbrott att "komma iväg" lite.
Fotboll, fest, shopping och gött häng står på agendan den här gången. Förra gången festade vi på
The boom boom room, drack cocktails på några "gömda" ställen och drack champagne i "förorten". New York är verkligen grejen. Som någon annan skrev tidigare. Passa på att knarka och festa. Vilka är era bästa festställen?