2016-02-07, 16:35
Ursprungligen postat av Mastodontsomfan
Tjena, tre grabbar på 17-18 bast som funderar på att dra ner sista veckan innan vi börjar trean (8-15 augusti). Första resan utan päronen, kommer bli jävligt fett!! Har kollat lite olika hotell och det vi fastnade för va Pavlinia (Charter med Ving) 4700/pers. Annars finns det ju alternativet att hyra en billig lägenhet med självhushåll och flyg för sig på runt 4k/pers. Räknar även med runt 5k i fickpengar. Och så ska man ju självklart ställa lite frågor också! Sen om ni tycker vi behöver veta nåt mer än det som redan står i forumet så får ni gärna tillägga det också!

- Åldersgränser på klubbar? Kommer man in fast man inte fyllt 18 än? Blir ju lite tråkigt om en av oss inte kommer in.
- När behöver man boka för att inte resorna ska ta slut? Hög tid nu?
- Är britterna och ryssarna så jobbiga som det sägs? Eller ska man bara ge fan i dom?
- Gör vi rätt val som åker till Napa?

Vill tillägga att vi har lätt för att prata med folk, så det kommer nog inte bli några problem att vi åker bara tre pers. Eller vad tror ni?

Vilka ser man där? (Om nu någon vill umgås med 3 så kallade ynglingar)


1-Finns ingen åldersgräns där nere! Du kan komma in om du är 15,16 de kollar inte leg
2- de är bra o boka så tidigt som möjligt, priserna kommer gå upp i pris !
3- britterna och ryssarna har egna barer, klubbar och är inte så nära den svenska bargatan! Och ja försök inte bråka med de, de kan sluta med att ni är på sjukhus hela semestern!
4- ja Ayia Napa är verkligen najs ! Bra barer GG, bra nattklubb Blue Moon! Så ni kommer inte bli besvikna !