2016-03-12, 04:55
christery
Ursprungligen postat av trubadurens
Åkte till Thailand själv. Det var skoj givetvis men alltid roligare med sällskap, fanns ju massa att göra. Behöver dock kolla upp mig för könssjukdomar trots att jag använt kondom. Finns det någon som helst chans att jag fått någon sjukdom när kondomen varit på hela tiden samt inte gått i sönder?


Munherpes tex kanske, men kådis skall vara över 99% säkert vad jag förstått. Sen finns det andra vägar in, även käk (hepatit-a) kan ju vara smittsamt så kolla om du känner dig orolig.

Jag reser ju ensam, och har då inte saknat sällskap. Alltid hittar man nån att snacka skit med om man nu är på det humöret. Damerna får man fläkta bort istället, så jag förstår inte hur det skulle bli bättre med att resa med sällskap - då måste ju ett par viljor samsas om vart man vill fara härnäst eller stanna kvar längre på nåt ställe kanhända.