2006-12-14, 01:22
Framförallt riktat till Aiolos:

Om du orkar så skulle det vara super om du kunde skriva lite om din budget. Nu när du är hyffsat etablerad så borde den ge en rättvis bild av kostnadsläget.

Kom på en annan sak. Hur är det med fordon, finns det någon typ av fordon som är antingen körkortsfritt alt. lätt att ta körkort för ? Typ moped, lätt mc eller nått i den stilen.

Sen gällande vilken ort man ska välja. Jag gillar storstäder och måste ha nära till pokerspel. Samtidigt skulle jag vilja bo i en mindre stad, gärna mysigt och strandnära. Vill inte ha en massa sexturister runt knuten men vill nog ändå ha lite turister/utlänningar i närheten. Blir fan tokig. Frågan är om man bara skulle åka till Manilla och glida runt omkring Manilla och kola om man hittar någon ort man gillar och sen sticka vidare till t.ex. Cebu om man inte hittar något ställe man gillar.

/#LOUDmouth#