Ursprungligen postat av Goldmann
Min fråga gällde hur apklass på KLM är. Huruvida man får mat och vin eller om man får köpa det separat som på SAS och hur mkt plats man har.
Jag är väl medveten om vilka andra biljetter man kan köpa. Jag är inte rädd för apklass men jag vill ha service och inte komma fram som ett vrak. Så om du har ngn info som jag frågar efter kan du ju svara annars kan du hålla tyst.

Economy är economy även om du nu envisas med att kalla det apklass. Är stolen annorlunda än economy på AF, Lufthansa, SAS, BA etc. Knappast så du märker. Får du vin till maten, med 99% sannolikhet. Av europeiska flygbolag skiljer det sig föga om du nu inte har tur att hamna i ett splitter nytt plan eller ngt i den stilen. Som sagt är du ängslig så köper du till Comfort för 1200 kr t/r, värt pengarna.