2017-09-21, 11:07
marleymind
Ursprungligen postat av Bomer
Några dagar sen inläggen skrevs. Vad lutar det åt?


Min åsikt. Åk! Fortsätt din utredning på plats i Indonesien. Att komma in i den sköna lunken på en resa långt hemifrån med sänkt stresspåslag kanske är positivt för dina besvär. Skulle du bli allt sämre med tiden får du boka en enkelresa hem. Du har väl sannolikt en sådan buffert sparad att utan problem har råd med det.

Såklart svårt att bedöma dina besvär och vi är ju olika benägna att ta risk beroende på personlighet. Men har du ingen grundsjukdom med nedsatt cirkulation som följd är det i min värld katastroftänkande att spekulera i amputation och ambulansflyg. Men som jag skrev, vi tänker olika gällande risktagande.


Jag är vanligtvis en risktagare med råge. Men denna gång blev jag extremt kluven. Och nej, jag har en strikt budget och inte i närheten av några hundratusentals kronor eller försäkringar 😅 har ca 10 000 att leva på under 7 månader

Mvh