Ursprungligen postat av Pr33
Yes hon bodde här redan. Jag studerar computer science på en skola lite ovanför Seattle. Så vädret är inte top men annars väldigt trevligt ställe. Dock så funderar jag på att göra en transfer för min bachelor till någon skola i San Diego, ni får rätta mig om jag har fel men den researchen jag gjort säger att det är ett bra ställe. Dock dyrt.
Du kan ju kolla Texas också, väldigt många som säger bra saker om det. Jag hade nog varit intresserad av Florida om det inte vore för den höga kriminaliteten och risken att ditt hem blåser bort..
Vad ska du studera?
Har kollat på texas och funderat på den staten också. Just nu så sitter jag och överväger business, ekonomi och computer science. Vad tycker du om computer science än så länge?
Inte för att bli för personlig men hur träffades ni? Gifter ni er så har du en säker väg in i landet permanent.