2020-12-08, 18:20
Dafwid
Hade du frågat mig för 10 år sedan hade jag svarat att all inclusive inte är något för mig, MEN, idag skulle jag säga att det är ett bra alternativ om man vill koppla av helt och hållet! Har varit på två resor (Egypten 2018 och Fuerteventura 2019) med just det här konceptet och kan inte säga annat än att jag är supernöjd med hela upplägget!

Visst, charmen med att komma till ett nytt ställe är ju i och för sig att man vill upptäcka alla lokala restauranger och mysiga hak, men det finns ju inte som säger att bara för att man har all inclusive så kan man inte skippa en middag eller två för att dra ner till Pepes Bodega exempelvis. Man har ju den valmöjligheten.

Så jag kan varmt rekommendera att man någon gång i livet testar detta, om man nu vill det. Sen kanske man inte alls faller för det men då har man ändå testat.