Ursprungligen postat av Dmkqt
Du får välja skriv ut och få förhandsgranskning av dokumentet med ditt namn och personnummer. Då kan du dra din screenshot. Går att göra med telefonen. (Menade bara att du inte kan köra screenshot på översikten eftersom ditt namn och personnummer ej står med. Jag har inte heller någon printer.

)
Ja, att be om ett sådant kort har jag läst att andra har gjort.
Bild på någons kort
Man har tydligen missat att föra in det under vaccinationer för mig. Det finns "skriv ut"-knappar på andra sidor men inte på besöksanteckning så jag kan inte göra någon skärmdump. (och "förhandsgranskning" är ju inte optimal för skärmdump)
Hoppas jag kan få ett vaccinationskort. Det skall tydligen vara streckkoder. Undrar om de har kvar streckkoder för mina vaccinationer? Jag får fråga dem.
Otroligt svagt att de svenska myndigheterna inte klarar detta.
Bra att det kommer upp i tråden så att de som skall resa ser att de måste ta god tid och planera detta.