2023-01-14, 15:25
Crackpipan
Ursprungligen postat av Durzon
Bangkok

Gå till twitter och sök efter #getting a job Bangkok
eller

#Side Line Bangkok

Samma kan du göra för Pattay, men du får översätta det i google translate. Du översätter med google chrome när du surfar.

Jo, klart bra för dig om priserna går ner pga få turister. Men dom har själva orsakat detta genom sin egen girighet. Hålla på och pressa upp priserna. Precis som en thaiman skulle betala 1500 för en 35 årig Milf med stretchmarks. 1000 baht skulle vara mer än hon skulle få av thailändare. Ändå står dom där och frågar efter sina 1500. Precis som det skulle vara en summa som var huggen i sten.

Om du kollade sidelines sidorna som jag skrev ner så ser du att thaimän betalar 1500 för en ung tjej med "vit hud". Om en thaiman betala 700 och jag betalat 1000 så skulle det hela vara överkomligt. Men dubbelt eller tredubblat pris. Nej, tack. Nej, det bästa man kan göra nu är att välja annan destination.

Vad hindrar dig från att pruta på priset?

En "gammal" MILF på 35 år som erbjuder sin kropp för 1500-2000 kan lätt bli 1000B om du är lite rutinerad.