2023-07-20, 05:01
chucknorris2
Ursprungligen postat av bertil-the-man
Frågan lyder som ovan.

Har märkt att många svenskar, framförallt kvinnor, äääääälskar Italien. Själv tycker jag landet suger jämfört med tex Spanien.

Kan köpa att de har god mat och bra väder men oärliga människor, hög prisnivå och en generell arrogans hos befolkningen som är svår att sätta fingret på (en känsla av att de fullständigt ser ner på dig och tillåter sig själva att bete sig hursomhelst). Liknande arrogans har jag upplevt i Nordafrika men ingen annan stans i Europa. Italienare kan utan problem försöka lura dig på ett par euro för en kaffe, ljuga om att stället de jobbar på är stängt så de slipper jobba, stöta på din fru framför dig.

Så vad säger ni Italia-lovers? Vad finns det att gilla med detta skit-land?


Det kanske är dåligt i Italien men det är mer dåligt i Sverige.

Svenska sodomiter och antifamilj svenskar som springer runt och fular runt i Sverige är inte mycket bättre som föder oäktingar med piercing i näsan. Vem vill åka till Sverige och titta på tatuerade grisar? Och Hbtq kultur? .Att du inte är en man utan en fånig hanrej som exponerar din fru i Rom låter som det ditt problem inte han som stöter på.din fru din mes.
Ransaka din förnedring ditt fån.