Ursprungligen postat av Svenskamanarcucks
Du har helt rätt i det du skriver. Just det om kvinnorna och att den svenska ”mannen” är cuckad.
Det finns väl inte så många icke-muslimska länder du kan vända dig emot. Ej heller några andra länder där du kan leva säkert liv och inte ses som ett invandrarskrälle (kina, mongolien, ryssland).
Du skulle väl kunna flytta till konservativa områden kanske i södra USA? Kanske skulle ett liv i norra Kanada vara bra för dig? Kanada är ett skitland som Sverige men där uppe kan du bo helt isolerat själv med en konservativ och traditionell familj.
Det finns väl vissa icke-muslimska länder som skulle passa dig och dina värderingar men tror inte det hade varit säkert för dig och din familj att bo där (Brunei, Malaysia kanske).
Låter märkligt att den svenska mannen skulle vara cuckad. Tvärtom skulle jag vilja påstå när de svenska männen inte ens kan försvara de svenska kvinnor när alla dessa massvåldtäkter sker och att ni kvinnor och barn ska behöva dö för Sverige om det blir krig. Det låter inte som några riktiga män!
En riktig man är inte så äckligt otrygg i sin mansidentitet att han tycker det är ok att förtrycka kvinnor.