2007-12-08, 04:01
Blaze-Joint
Ursprungligen postat av padie
Om du behover andra folk till filmen sa som skojjare, tjuvar, latsaskompisar, fulla tricycle chaffissar, sa vet jag ett par personer som saker hade hangt pa for att bli skadisar
//James


Ja gärna så länge dom är filipinos för annars får vi ju anställa valfri filipino som kan lära upp dom så gott det går,speciellt inom kategorierna tjuv,skojare och låtsaskompisar.

Nu när jag tänker på det så hade du varit nästan perfekt för rollen som
James Earl Cash!!! Det enda problemet är att du är för ung för att vara vietnamveteran men det går att fixa genom att spraya lite silverfärg
i tinningarna för att ge ett trovärdigt äldre intryck.

Jag tänker ringa r2d2 när jag är i Filippinerna och fråga ifall vi kan spela in scenerna på James resort när rebellerna anfaller på hans ställe.
Lite väggar och inredning kommer att peppras sönder med automatvapen och ifall Dennis blir för gnällig får jag utesluta användandet av handgranater men allt materialistiskt går ju faktiskt att ersätta och så fort stålarna från filmen rullar in så kommer Dennis att få sin cut och dessutom blir han kändis då jag hade tänkt ha med hans namn och ett porträtt på honom i "special thanks"
på eftertexterna i filmen.
Detta kommer att öppna nya dörrar för honom(mer stålar) och med den swimmingpoolen och sköna utsikten som han har så skulle jag gissa på att den första regissören som hör av sig knappast är ute efter att spela in våldsamma eldstrider utan en romantisk kärleksscen i poolen mellan en man och en kvinna under solnedgång.

Ursprungligen postat av padie

Blaze,,,,tycker att Baboy kan vara min "Uncle James SR", som den positiva mentorn i ett fucked upp 50- tals system, dar allt som anda hander ar till det positiva.


Inga problem Så länge han inte heter Baboy i filmen utan endast kallas "Uncle James SR" som du skrev för annars kan det skada lite av James stenhårda "image"