Hitta diskussioner med liknande innehåll

New York, New York! /Samlingstråd - Mod

#5593 2025-03-06, 17:50
Pershagen76
Ursprungligen postat av Trippelkola

Flight club.


Tack, ligger tydligen inte så långt från hotellet heller. Perfekt!
#5594 2025-03-07, 00:27
Pershagen76
Ursprungligen postat av Trippelkola

Flight club.


Jag var förbi Fight Club, Kith och några andra ställen i Soho idag, hittade dock inte det jag sökte. Jag håller med om att de har jävligt coola sneakers men de är lite för mycket ”sneakers” för mig, de är alla av basketboll stil och jag letar mer efter city sneakers som jag även kan använda till kavaj när jag jobbar här nere 10 dagar, kommer bli mycket stå och gå, men jag känner inte att jag kan gå hela vägen till Air Jordans och liknande, hittade dock ett par jävligt coola Jordans ”orange Peek” tror jag att de hette, men min storlek fans tyvärr inte.

Har hittat några andra ställen på näten som jag ska kolla upp imorgon.
#5595 2025-03-07, 09:53
Ursprungligen postat av Pershagen76


Jag var förbi Fight Club, Kith och några andra ställen i Soho idag, hittade dock inte det jag sökte. Jag håller med om att de har jävligt coola sneakers men de är lite för mycket Âsneakers för mig, de är alla av basketboll stil och jag letar mer efter city sneakers som jag även kan använda till kavaj när jag jobbar här nere 10 dagar, kommer bli mycket stå och gå, men jag känner inte att jag kan gå hela vägen till Air Jordans och liknande, hittade dock ett par jävligt coola Jordans Âorange Peek tror jag att de hette, men min storlek fans tyvärr inte.

Har hittat några andra ställen på näten som jag ska kolla upp imorgon.


Kan hålla med att det kan bli lite mycket om man inte gillar det.
Du kommer säkert ha vägarna förbi Union Square nån dag. Övervåningen på Burlington har en jävla massa skor/sneakers på rea. Det går att hitta fynd där.
Annars är ju de stora märkenas flagship stores alltid säkra kort.
#5596 2025-03-07, 21:47
rondellhunden
Ursprungligen postat av Pershagen76

Jag sitter på flyget över nu och har inte varit i NY på många år. Kan någon rekommendera en bra butik för snygga sneakers? Jag kommer bo runt Time Square.


Ross dress for less. Marshalls kan du hitta sneakers billigt.
#5597 2025-03-07, 23:03
Pershagen76
Ursprungligen postat av rondellhunden

Ross dress for less. Marshalls kan du hitta sneakers billigt.


Hittade ett par jävligt schyssta hos Oliver Cabell i Soho 👍🏼